loading

Anzak Günü Transfer ve Turları

Anzak Günü Transfer ve Turları

Anzak Günü Transfer ve Turları dediğinizde aklınıza genelde kültürel ve grup olarak yapılan turlar gelir. Biraz deneyimleyen, bilgi edinenler ise günübirlik Anzak günü turları olduğunu düşünebilir. Ancak durum ve bahsettiğimiz Anzak günü transfer ve turları bilinenden farklıdır.

Konumuzu detaylandırmadan önce Anzak ve Anzak günü ile ilgili birkaç bilgi paylaşmak istiyorum.

Anzak Nedir, Kimlere Anzak Denilir?

Anzak (Anzac) 1. Dünya Savaşında Çanakkale’de Osmanlı Devletine karşı İngiltere’nin yanında savaşan Avusturalya ve Yeni Zelandalı askere verilen adlandırmadır. İngilizce “Australian and New Zealand Army Corps” terimlerinin kısaltması olarak “ANZAC” şeklinde kullanılır. Dilimize ise Anzak olarak geçmiştir.

Anzak Günü Nedir?

Çanakkale savaşında biz Osmanlı ve Türklere karşı savaşırken hayatını kaybeden Anzak askerlerini yad etmek amacıyla tüm dünyada 25 Nisan Ancakları anma günü olarak kabul edilmiştir. Avustralya ve Yeni Zelanda’da ise resmi anma günüdür. Her yıl onlarca Yeni Zelanda ve Avustralya vatandaşı Çanakkale Gelibolu yarım adasını ve Anzak koylarını ziyaret ediyor. Tören eşliğinde Anzak askerlerini anıyor.

Anzak Günü Turları

Her yıl Nisan ayında Anzakları anmak amacıyla özel turlar organize ediliyor. Türk ve Avustralya menşeili onlarca firma ve acente Anzak Günü Turları hazırlamakta. Biz ve bizim gibi VIP hizmet sunan acenteler ise özel VIP Anzak Günü Anma Transfer ve Turu organize ediyor.

Anzak Günü Transfer ve Turları

Turistlerin birçoğu İstanbul veya İzmir havalimanlarına uçuş gerçekleştiriyor. Bazıları konaklama sağlarken, bazıları konaklama bile yapmak istemiyor. Bu durumda ise direk Havalimanından transfer edilerek tura katılmak, Anzak gününü anıp tekrar havalimanına transfer edilmek istiyor. İşte bu noktada biz, VIP İstanbul Turizm olarak devreye giriyoruz. 7/24 hizmet kapsamında İstanbul veya İzmir havalimanından Çanakkale Gelibolu yarım adasına VIP transfer gerçekleştiriyoruz.

Anzak Günü Transfer ve Özel Turunuzu Rezerve Edin

Öncelikle 7/24 hizmet veriyoruz. İstanbul, Çanakkale ve İzmir gibi onlarca il ve bölgede VIP Transfer ve Tur imkanı sağlıyoruz. En az 1 hafta öncesinden rezervasyon yapmalısınız. Aksi durumda yoğunluk fazla olduğu için araç bulamayabilir, turlara katılamayabilirsiniz.

Sizi İzmir veya İstanbul havalimanından lüks ve konforlu araçlarımızla alıyoruz. Dilerseniz otelinize bırakıyoruz. Ardından otelinizden tekrar lüks araçlarımızla Çanakkale – Gelibolu yarımadasına transfer ediyoruz. Talebiniz olması durumunda size özel rehber ve özel Anzak Günü Tur programı ayarlıyoruz.

Görüşmeyi Başlat
Canlı Destek
Merhaba,
Transfer mi Tur mu talep ediyorsunuz?