loading

Rent a Car Hizmetinde Yeni Bir Şey Keşfedin

Rent a Car With Driver

Rent a Car son zamanlarda oldukça popülerleşen sektörlerin başında geliyor. Özellikle ülkemizde araç fiyatlarının, benzin ve akaryakıt fiyatlarının artması yüzünden çoğumuz kiralık araçlara yöneldik. Öyle ki, şahsi aracımızla gideceğimiz mesafede harcadığımızdan çok daha düşüş ücrete ikame araçlarla gidebiliyoruz.

Çeşitli talepler, gelişimi destekledi. Artık ülkemiz rent a car sisteminde dünyanın önde gelen ülkelerinden. Ayrıca rent a car‘ın birçok sistemi ülkemizde kullanılıyor. Bu makalemizde bu ikame araç türleri ve kullanımlarını ele alacak, ayrıca yeni gelişen sürücülü araç kiralama hizmetinden bahsedeceğiz.

Rent a Car Türleri

Öncelikle bu türleri listelerken sadece ülkemizdeki ikame araç hizmetlerini dikkate aldığımızı belirtelim.

 1. Günlük özel araç kiralama (Private Rent a Car),
 2. Saatlik araç kiralama (Özellikle İstanbul’da çok popüler ve kullanışlıdır.),
 3. Sürücülü araç kiralama,
 4. Aylık araç kiralama,
 5. Haftalık rent a car,
 6. Bireysel araç kiralama,
 7. Kurumsal araç kiralama,
 8. Yıllık rent a car vb.

Genelde süreye göre türleri belirliyoruz. Temelde benzer yapıda olsa da birkaç farklılık içeriyor. Temelde birbirinden işlev, prosedür ve kullanım olarak baktığımızda ikame araçlar 3 kategoride değerlendiriliyor. Bunlar;

 1. Standart Rent a Car: Hepimizin bildiği araç kiralama yöntemi. Ofisten aracı kiralıyor ve teslimatı yine ofise yapıyoruz. Farklı bir ofis veya bölgeye araç bırakmak istersek ekstra drop off olarak adlandırılan ücreti ödemek zorundayız. Kredi kartı, ehliyet ibraz etmemiz gerek. Ayrıca belli bir miktar provizyon da uygulanıyor. Yakıtı ise aracı aldığımız miktarda geri iade etmemiz istenilir.
 2. Saatlik Rent a Car: Saatlik diye nitelendirsek de bazen günlük de bu hizmeti veren firmalar var. Genel ikame araç mantından farklı ise teslimat ve yakıt kullanım türünde. Bu tarz araçları genelde uygulama üzeri kiralayabiliyoruz. Ofise gitmek zorunda değiliz. Bölgemize yakın lokasyonlarda araç bulabilir ve doğrudan kiralayabiliriz. Gideceğimiz yerde de aracı bırakıp, kiralamayı sonlandırabilmekteyiz. Yakıt ve benzin vb. de almanıza gerek yok. Ücretin içerisindedir. Ücretlendirme ise saatlik yapılır.
 3. Sürücülü Araç Kiralama (Rent a Car with Driver): Bildiğiniz araç kiralama konseptlerini unutun. Farklı bir tarz ve ayrıcalıklı araç kiralamanın adı sürücülü rent a car. Kredi kartı, ehliyet beyan etmek ve provizyon vermek zorunda değilsiniz. Zaten istenmiyor da. Araç kullanmayı da bilmenize, gideceğiniz adresi takip etmenize gerek yok. Bu kadar ayrıcalığa ilave olarak lüks, modern ve konforlu bir araç kiralama deneyimi yaşamak ister misiniz? Kim istemez ki… İşte sürücülü araç kiralama bu noktada ön plana çıkıyor. Günümüzde özellikle hava limanlarında ön plana çıkan bir araç kiralama türü. Siz de tercih edebilirsiniz.

Geleceğin Trendi Sürücülü Araç Kiralama

Gerçekten geleceğin rent a car alanındaki trendi olabilir mi? Konuya şu açıdan bakalım. Kredi kartı ve ehliyet sahibi olmayan çok az kişi vardır. Araç kullanmayı de bilmeyen mi var, diyebilirsiniz. Fakat verileri ve analizleri incelediğimizde şöyle bir sonuç çıkıyor:

Hâlâ turistlerin %90’ı kredi kartı bilgisi vermek istemiyor ülkemizde. Ayrıca yol durumu, çeşitli nedenlerden dolayı araç kullanmak da istememekte. Bu yüzden sürücülü ikame aracı daha çok turistler tercih ediyor. Türkiye vatandaşları ise genelde havalimanlarında tercih ediyorlar. Sebebi ise araç kiralamak için yeterli vakitleri olmaması, provizyon ödemek istememeleri, araç tesliminde vakit kaybetmek istemiyor olmaları…

Farklı bir ile günübirlik gidenler için en ideal araç kiralama türü sürücülü ikame araçlar. Çünkü araç kullanmanıza veya nasıl kullanıldığını bilmenize gerek yok. Profesyonel araç sürücüleri sizin yerinize tüm işlemleri sağlıyor. Ayrıca araçlar lüks, VIP ve modern. Konforlu bir transfer deneyimi yaşarsınız.

Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz: 0090 532292 0394

Görüşmeyi Başlat
Canlı Destek
Merhaba,
Transfer mi Tur mu talep ediyorsunuz?